Svet-Stranek.cz
Tak konečně se to hýbe....
Jak jsme stavěli náš baráček

Jak to všechno začalo a pokračovalo.......:Tak konečně se to hýbe....

Jak to všechno začalo a pokračovalo.......

.....až k nastěhování....doufám
Tak jsem ho nakonec ukecala a 2. 7. 2010 (to je divný, mám zrovna narozeniny) jsme podepsali smlouvu na koupi pozemku č. 132/47 o velikosti 905 m2 v krásném městysu LOUČEŇ. Pozemek je jen malý kousek od zámku, kde je vytvořena úplně nová ulice se stavebníma parcelkama.

Do té doby jsme celkem slušně žily k panelovém bytě 3+1 s balkónem, který jsme si za asi 10 let předělali k obrazu svému. Poslední úpravy - předsíňová stěna šitá na míru nám byla nainstalována asitak půl roku před podepsáním smlouvy na pozemek, nojo, ale to jsme ještě nevěděli, že pána přemluvíme a půjdem do baráku.....

Někde mezi tím bytem a koupí pozemku se nám ještě narodila naše krásná dcérečka Agáta, která se mimochodem do baráčku těší jako její maminka.

No a tak to začalo.....starosti a doufám že i radosti. Každopádně začalo to hypotékou, kterou jsme si brali a kupovali z ní pozemek.

Koncem léta 2011 prodáváme byt hned prvnímu zájemci.

21. 11. 2010 se stěhujeme kompletně k rodičům na Vlkavu

...jednoduchý to ale není.... bydlet s rodičema..... a blíží se vánoce.

...někde dál kupujeme druhé přibližovadlo, dalšího žluťáska do sbírky, Citrouše C2.

13. 01. 2011
pozemek stojí a stojí a.....
Nemáme cestu, není zkolaudovaná voda a kanalizace. Prý až se zlepší počasí. Tato zima byla ooopravdu tuhá, teprve nyní slézá sníh, bylo ho letos habakuk a než jsme se rozhoupali a chtěli jet lyžovat, přišla obleva a prší a prší a ..... je několik stupňů nad nulou.
No nic, prý až sleze sníh, udělají cestu, pouze makadamovou a teprve potom můžeme zažádat na stavební úřad, už máme snad všechno připravené. zatím se rozmýšlíme jak a s kým udělat desku, ale pomalu zjišťujeme, že na té se ušetřit nedá a bude nás stát určitě víc, než 200 000,-.

28. 01. 2011
Další změna. Paní Pátková ze stavebního úřadu najednou změnila názor a řekla nám, že nikdy netvrdila, že bude stačit na cestu makadam a že se tam musí udělat to co je v projektové dokumentaci a to silnice ze zámkové dlažby, chodníky a osvětlení, pak se to musí zkolaudovat a teprve poté povolí stavět.
Nějak se nám to najednou kompolikuje.
Paní Š z firmy S říká, že cestu udělají, až povolí počasí. Je to celkem zajímavé, když před nedávnem tvrdili, že nemají peníze na cestu štěrkovou a najednou je mají i na cestu zhruba za 2 mil. Kč.
Brečet nebudeme, ale můžeme se jen dál smát slibům a slibům a.....

14. 02. 2011
Stále se nic neděje, cesta se zatím nekonná.

15. 03. 2011
Po několika variantách firmy SPOLAD prý bude nakonec makadam, paní P ze stavebního úřadu to prý povolila, ale bohužel paní Š tvrdí každému něco jiného. Tento týden se prý má vyměřovat a příští týden začít dělat, ovšem prý jen makadam a poté se udělá "nějaká" částečná kolaudace a stavební povolení dostaneme.
Bohužel pokud ho nebudu mít v ruce, neuvěřím.

Jedna perlička. Firma SPOLAD nabízí na internetu lukrativní pozemky na Loučeni s cestou, chodníky, parkovacími místy a s osvětlením. Že bysme si jeden koupili?

21. 03. 2010
Už nelze dál psát,m jaký svinstvo nám SPOLAD vykládá, lže a lže

05. 04. 2010
Včera začali navážet makadam a tento týden by měly konečně začít cestu, prý bude celková hotová za 14 dní....asi se zbláznily.....
Celková myslím i s asfaltem, chodníkama atd. Jenom makadam stavební úřad nepovolil, zase si to někdo vymyslel?

28. 04. 2011
Takže opět cesta nic, je tamm navezen makadam a ještě nějaké další hromady bordelu. Stále nám mažou omáčku kolem huby, že každej tejden začnou cestu dělat. Už jsme se ale všicni naštali a příští týden máme s panem H schůzku, ale pochybuju, že přijede, chlap jeden arogantní.

Domeček na nářadí, neboli plechovku máme postavenou, máme koupenou trávu dáme ji okolo a pomalu začneme kutat vzadu, dáme tam nějaký ovocný strom a nasejeme travičku (myslím tím zelenou, rovnou travičku anglicnou).

16. 05. 2011
Minulý týden jsme byly u paní Pátkové. Je to všechno údajně domluveno tak, že cestu pokryjí makadamem, udělá se částečná kolaudace a pak údajně budeme moci stavět. Netváří se nijak dobře, že by to takto mělo dopadnout. Jinak prý se podepsala smlouva s městem o převodu cesty a už je to na přepsání na katastru. Asfaltová cesta má být prý udělaná do konce září. Takže až nebude, už nebudeme otravovat SPOLAD, ale město.

Jinak dnes už OPRAVDU začali dělat ten makadam. Ani tomu nemůžu uvěřit.

V sobotu jsme nasázeli 60 tůjí, snad nechcípnou.

Uvidíme, jak to bude pokračovat dál.

07. 06. 2011
Uběhla celkem dlouhá doba a cesta se stále dělá, dnes je tam makadam, do konce týdne snad asfalt. Na naší zahradě se už také ledacos změnilo Nasázeli jsme 5 ovocných stromů, zničlili plevel, nasázeli jsme kus trávy - budeme mít "ANGLIČÁKA".

01. 09. 2011
No a začínáme.....
Cesta hotova, no hotova? Makadam postřik asfaltem, a navrch drobné kamínky, NIC VÍC !!! Je částečně skolaudována.

V půli srpna 2011 jsme konečně jako "POSLEDNÍ" dostali stavební povolení, sousedi už staví desku.

Po dlouhých výběrech nám nakonec desku udělá Libor Čížek, ten pán, co dělal tu naši dlouho očekávanou cestu na které včechno vázlo.

No a dnes je první kopnutí. Hurááááá

U Rýmařova vče objednáno, půlka baráčku zaplacena a radši nepíšu, kdy bychom se mohli stěhovat.

23. 09. 2011
Deska UŽ byla hotová, ale bohužel chlapci nějak jinak změřili 2 odpady a dělali je jen o 110 cm jinak. Takže desku rozkopávají a posunují to. Opravdu výborný.

Termín montáže máme v týdnu 45 (7. - 11. 11. 2011). Dle indo Rýmařova stihnou do vánoc a Lamont kuchyň prý také. Já tomu ale moc nevěřím.

07. 10. 2011
Další průsery. Desku RD nepřebrali, je křivá, odpady jsou úplě špatně, ne rozměrově, ale měli být zapoštěné do země a okolo nich místo. No hrůza.

Termín začátku montáže máme 10. 11. 2011 v 6,00 h. To sem teda zvědavá...

03. 11. 2011
Desku sice RDR přebralo, ale ještě na jednou místě musí Čízek vyrovnat - nějakou stěrkou. Dodnes to neudělal a k tomu musí ještě upravit makadam na vjezd a pro stání jeřábu....no a to mají přesně za týden začít montovat.....

Co se nám ještě přihodí.....

Kromě toho jsme si museli ještě půjčit další peníze a zástava baráku na Vlkavě nám nestačila, takže jsme museli opět dělat odhad, ale tentokrát našeho pozemku s nepostaveným barákem. Prima odhadce nám to odhadl na 3 mil. Lump - celý to stoji kolem 3,7 mil. .....

10. 11. 2011
Tak konečně jsme se dočkali. V 6,00 h. už čekaly 3 kamiony na vykládku, jeřáb přijel před sedmou a jelo se.

Přízemní stěny, příčky byly za dopoledne hotové, opět jsme měly problém s odpady, neseděly, některé jsou do příček a museli se vyřezávat. Kolem poledne se chlapci trochu zasekli a za odpoledne vyložili pouze jeden kamion s materiálem, který máme kolem celého baráko (půlbaráku) a zakryli příčky prvním patrem, dělali až do 18,00, kdy už byla úplná tma. Aby toho nebylo málo, vyložili nejdražší materiál do garáže s tím, že namontují vrata. Když je hoši chtěli namontovat, zjistili, že díla pro ně je příliš malá, takže se tam nevejdou. Takže díru přiklopili a celou noc se modlí, aby se nic neztratilo.....

14. 11. 2011
Chlapci celý víkend makaly jak šrouby, od rána do večera. Dozvěděli jsme se, že mají 2 nové kluky, proto mají trochu skluz, ale že 08. 12. 2011 nastupují na nový barák, takže mě to trochu uklidnilo, do té doby to musí stihnout. Vše vypadá dobře, nikde nic, co by bylo křivé apod.
Dnes nastupují pokrývači, lidi na fasádu a elektrikáři. Sranda je, že nemáme ještě vybrané krbovky.....

29. 11. 2011
V krátkosti, pokrývači a fasádníci nastoupili asi p týden déle, mezitím se dělala elektrika, ta byla úplně bez problémů - 3 chlapy, dělali, udělali nám i věci navíc co jsme chtěli.

Fasádníci si dotáhly karavan a neustále se v něm svílilo a hrála televize z naši elektřiny, o vodě nemluvě.
Pokrývači - banda třech kluků "huličů", věk 24 - 30 let. Vždycky když jsme přijeli navečer, tak dělali, že dělají, za celý den práce jak za 2 hodiny, plno rozbitých tašek, bordel okolo baráku i od fasádníků a do toho několik bas piv, rum atd. Druhý den 1 slovenský maník (mimochodme byly 2) od fasádníků nemohl stát ani na nohách, další den už makal, a jeden frajer od pokrávačů to taky nějak nezvládl a nemohl makat.
Fasádníci tam byly asi 3 dny, polepily polystyrena a lepidlem potáhly, nebyly usazené dveře, tak že přijedou ještě jednou. Hoši od střech dělali asi 4 dny, samozřejmě to nedodělali, že jim něco chybí. Jejich přístup a tempo bylo opravdu velmi ...ani nevím, jak to napsat.

V neděli 27. 11. 2011 dorazila naše stará partička, která nám dodělá vnitřky. A přesně jak je známe, makají od neděle od rána do večera, v pondělí byly jen 2, ale oni to hoši doženou. Dělají stropy, dnesdorazil nový instalatér a opět jme dostali "pičing" za špatné odpady, které nám podělal pan Čížek.
Dělají radiátory, parapety jsou hotové. prostě partza borců, kteří nám kdykoli vyjdou vstříc, odpovídají na naše otázky a pokud chceme něco malého navíc, není problém.
Pan mistr povídal, že nám to chtějí 8.12 2011 předat, protože chtějí jet domů a nový barák začínají 13. 12. 2011, takže jsme tak trochu klidní.

Můj Péťa ukecal pana Baďuru, že prý bude pěkné počasí a fasáda - probarvená by se mohla stihnout, abychom ji nemuseli na jaře dodělávat. Povedlo se mu to a dnes nastoupil zatím jedem nový fasádník a dělá penetraci.

Krbovky už jsme si vybrali a dnes objednali u pana Pokorného z Lysé. Možná je do vánoc budeme mít.

06. 12. 2011
Spodní koupelna obložena, obložena také předníň, podlahy jsou udělané, plovoucí podlaha připravena k pokládce. Dnes se snad začne obkládat horní koupelna. termín předání 09. 12. 20011 v 15,00 jh určitě nestihnou, protože nedorazil druhý obkladač, zatím to nevypadá na to, že bysme se měli do týdne stěhovat, ale hoši pracují jako blázen...

08. 12. 2011
Předání bude už ja 100% v pondělí 12. 12. 2011 v 10,00 h.
Včera začali dodělávat garáž, dodělává se horní koupelna, začali pokládat plovoucí podlahy nahoře.

Na vlastní zodpovědnost jsme si nechali dodělat fasádu a naštěstí se to povedlo. Dělali ji asi 3 dny a zrovna bylo krásně, nebyl mráz a to bylo kolem 3. 12. 2011.

12.12.2011 ráno
Dnes v 10,00 h. nastane slavný datum naší rodiny. tak konečně přebíráme .....
Pan majitel má ale velké horečky, tak snad ty dvě - tři hoďky přežije. Včera finšovali poslední dodělávky, úpravy. Pár problémků se vyskytlo. Zárubně (obložky) ve spodní koupelně spadly a přelomily se. Tudíž se musí objednat nové a budou do 14 dnů. Dali tam jiné a bez dveří bude do té doby šatna. Další záruběň v dětském pokoji byla naprasklá,maličká prasklinka, ještě, že jsem to zjistlila. Hoši to zalepili, zatmelili a uvidíme, co to udělá.
Nová garážová vrata přijela ve čtvrtek, včera ale ještě leželi na zemi, tak je snad vymění.

12.12.2011, 10,00 h.
Pan komisař z RD už je na místě. Místnost po místnosti kontrolujeme, hoši dodělávají, dotmelují a natírají to, co chceme, parapety jsou některé odřené - malindé oděrky, tak je zatírají.
To je ještě všechno v pořádku....zatím....
Přišli špatné hlavice na žebříkové radiátory do koupelny. Dorazil p. Baďura, tak je jede koupit a koupí i jednu koncovou tašku, která chybí.
Největší problém je, že přestal fungovat elektrokotel, musí se také koupit něco aby fungovat začal.
Pan Baďura přijel, hlavice dovezl, ale opět špatné. Tašku šel Libor vyměnit, ale při výměně praskla. Tak se jede pro novou. Elektrokotel stále nefunguje, něco se tam pokazilo a nevědí co. Nicméně asi po 4 hodinách se to zjistilo, kotel funguje, ale pouze provizorně. Dále jsme uvedli do protokolu a komisař odsouhlasil špatně udělanou fasádu na levém štítu, kterou na jaře opraví.
Takže abych to shrnula. Předávka trvala 7 hodin (místo plánovaných 2 - 3 hodin). Závady: bez zárubně - dovezou, bez hlavic k radiátorům - dovezou, špatná fasáda - opraví, elektrokotel - funguje provizorně.

Mezitím nám p. Chalupa zařizuje na ČEZu novou smlouvu, abychom mohli mít levnou elektriku.
Někdy asi po 10 dnech přijeli elektrikáři přepojit elektrokotel do normálního režimu. Bohužel zjistili, že kotel je špatný, že má špatný tištěný spoj a nepozná, na jaký proud má jet. Takže stále jedeme za draho. Řekli nám, abychom kotel ihned reklamovali.

20.12.2011 píši reklamaci na RD, do několika hodin volá pán z reklamačního Petrovi, dost nepříjemě sděluje, že si máme sehnat nejbližšího servisáka, aby se na kotel podíval a pak se bude řešit, co s ním.

Krásně nám to začíná.....

20. 01. 2012
Takže elektrokotel máme spravený, stálo to 2300,-. Čekáme, jestli uznají reklamaci, nebo to budeme muset zaplatit a nárokovat na RD.

Další problém máme s tím, že někde teče vanička u sprcháče, nejdřív byla mokrá spára, v několika předešlých dnech jsme zjistili, že to protéká i někde jinde a na dlaždičkách se nám dělají kaluže. Výborný....
Ano a to přeci ještě není vše. Kape nám závit u akumulační nádrže v technické místnosti, nejde utahnout a několik závitů je dost orezlých.

Vše už je reklamováno, ale bohužel nějak se nemají k tomu, aby přijeli. Zárubeň také není prý hotová.

Nejlepší je, že NIC nemůžeme reklamovat u RD, ale rovnou u externí firmy, která to pro ně stavěla.

Menší problém také je, že když se celý den někde netopí a pak se na plnej céres pustí topení, hučí a bublá v něm, jak kdyby se mělo rozeskočit....a to ho dost často odvzdušňujeme.
V obýváku vůbec elektrikou netopíme a v jednom topení stále hučí.

Uvidíme, jak to bude vše dále pokračovat. "ZLATEJ PANELÁK"

05. 03. 2012
Topení "jakž takž" opraveno, je to už asi měséc, odvzdušnili ho a přidali tlak, už nehučí. Spracha neteče.

Zažádali jsme o kolaudaci a když přišel dopis s datumem, zjistili jsme, že musí být hromosvod, i když nám RD řeklo při specifikaci, že není nutný. tak jsme měli 14 dní na to, abychom ho nechali udělat. A podařilo se.
Další věc, kterou jsme tak nějak zanedbali bylo vytyčení hotového domu od geodetů, to se nám podařuilo dokonce během 3 dnů.

Takže v pátek 02. 03. 2012 proběhla kolaudace. Vše bylo "k mému údivu" úplně v pořádku, ba dokonce jsme byly označeni jako vzorní, protože jsme předložili více dokumentů, než bylo třeba.
Když paní P vylezla z baráku, podívala se na naší plechovou boudičku o rozměrech 2,83 m x asi 2,20 m, řekla, že na to musí být také povolení, ale že by nám ho stejně nedala, protože to stojí blízko u plotu a stejně už to máme víc jak rok.Takže to jakoby neviděla.

"Takže od 02. 03. 2012 bydlíme oficiálně v našem vysněném zeleném baráčku NOVA 101, Třešňová 452"

20. 06. 2012
Máme další závady . netěsní francouzké okno v obýváku, nebo spíš jak se opakovaně otvírá a zavírá, tak to nějak dře. vchodové dveře, jak na ně zasvítí sluníčko taky nějak nefungírují jak mají. Přijedou je opravit.

Jinak u nás byl pan Baďura na veškeré opravy, praskliny atd. Všechny z firmy vyházel, protože špatně dělali a s pane šéfíkem Vaculíkem se dokonce soudí.

Dobrá zpráva je, že už máme komplet hotovou zámkouvku, sice se nám trochu podražilo, ale řekla bych, že se povedla.
Jinak se bydlí moc pěkně.

28. 05. 2013
Zámkovje byla sice pěkná, ale jak si to po roce sedlo, tak je dosti křivá, takže manžel už opravoval, podsypával pískem atd.
V únoru jsme si nechali udělat pergolu, tekže už máme jakž takž hotovo.
Poslední věc, kterou myslím letos nestihneme, je přístřešek na dřveo, které máme pod plachtou u plotu.

28. 05. 2014
...tak jsem se trefila zrovna napsat něco přesně po roce.....
Barák funguje, jak má, bez jakýchkoli problémů.
Přístřešek na dřevo zatím nebude, peníze jsou potřeba jinde.
Zahrada je úplně hotová.